تاریخچه لوگو

در طول تاریخ از نماد ها و تصاویر مختلف که نوعی علامت بودند به عنوان ابزاری برای ایجاد ارتباط استفاده می شده است . تاریخچه طراحی لوگو برمی گردد به انسان های اولیه که برای انتقال مفاهیم به یکدیگر تصاویری را هک می کردند که هر یک از این تصاویر مفهوم خاصی را به بیننده منتقل می کرد . گاهی با هک کردن یا خراشیدن دیوار غار ها میخواستند به یکدیگر اعلان خطر کنند یا مفهومی را برسانند و گاوچرانان برای مشخص کردن مالکیت دام های خود از علائم انحصاری استفاده میکردند و … در گذر زمان و در جوامع قرون وسطا سرمایه داران ، بازرگانان ، صنعتگران و … برای مشخص کردن کالا ها و محصولاتشان از علائم و نمادها ( لوگو ، آرم ) بهره می بردند . اما امروزه لوگو / آرم نمادی گرافیکی برای فعالیت های مختلف شرکت ها ، وب سایت ها ، موسسات ، کارخانه جات و یا اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیرد .

لوگو یا نشان واره چیست ؟

لوگو نمادی است از یک فعالیت و یا نشانی که به مخاطب مفهومی را برساند . لوگو اشکال مختلفی دارد اما امروزه اغلب بصورت گرافیکی اجرا می شود و مدیران کسب و کار ، موسسات ، سرمایه داران و حتی اشخاص حقیقی جهت ایجاد تمایز و ثبت شدن در ذهن مخاطبین خود از آن استفاده میکنند .

طراحی لوگو پایه و اساس هویت یک برند می باشد و اولین قدم گرافیکی / تبلیغاتی یک حرفه ، کسب و کار و… طراحی لوگو می باشد که گاه می تواند بسیار موثر تر از تبلیغات های بزرگ با هزینه های گزاف باشد چرا که طراحی لوگو حرفه ای میتواند در اولین نگاه تاثیرش را در ذهن مخاطب بگذارد و برای همیشه بخاطر سپرده شود .

توجه داشته باشید طرح لوگو شما قرار است برای همیشه نماد کسب و کار شما باشد پس از همان اول حرفه ای قدم بردارید . مشاهده شده برخی از مدیران کسب و کار طراحی لوگو فعالیت خود را به یکی از نزدیکان خود که هیچ تخصصی در علم طراحی لوگو ندارد می سپارند… صرفا به این دلیل که هزینه کمی پرداخت کنند و یا اصلا هیچ هزینه ای پرداخت نکنند در صورتی که نمی دانند چه آسیبی به موفقیت برند یا کسب و کار خود زده اند چرا که لوگو هویت فعالیتتان را در اولین نگاه به مخاطب می رساند و اگر اینگونه پیش بروید طرح لوگو شما جلوه بسیار نا مناسبی از کسب و کارتان به نمایش می گذارد .

یادتان باشد هر طرحی را نمی توان لوگو و هر شخصی را نمی توان طراح لوگو دانست . این شما هستید که انتخاب می کنید طراحی لوگو شما در چه سطحی باشد و چه شخصی طراح لوگو شرکت شما باشد .

image

انواع لوگو :

به طور کلی لوگوهای گرافیکی به سه بخش تقسیم میشوند :

۱- لوگو های تصویری ( سمبلیک ، آیکونیک )

۲- لوگو های نوشتاری ( لوگوتایپ ، مونوگرام )

۳- لوگو های ترکیبی ( تصویری + نوشتاری )

طراحی لوگو تصویری :

در این نوع طراحی نمادی از یک فعالیت و یا یک مفهوم به تصویر کشده می شود . به عنوان مثال طراحی تصویر یک سبد خرید برای یک وب سایت فروشگاه اینترنتی یا سنتی . در کشور ما اغلب شرکت ها ، موسسات و ارگانهای دولتی هستند که فقط از لوگو تصویری استفاده میکنند .

نمونه لوگوهایی از این دسته :

داخلی : شهرداری تهران ، اداره پست ، شرکت هواپیمایی ماهان و…

image

خارجی : BENZ – BMW – APPLE و …

image

طراحی لوگو تایپ ( لوگو نوشتاری ) :

لوگو تایپ طراحی نام کسب و کار ، وب سایت ، گروه ، فعالیت و یا اشخاص حقیقی است که حروف آن به گونه های مختلف ، خلاق و متمایز کننده طراحی می شود . این نوع لوگو بیشتر برای نام محصولات ، کارخانه جات و اشخاص حقیقی استفاده می شود .

نمونه لوگوهایی از این دسته :

داخلی : زمزم ، جام جم ، بیمه البرز و…

image

خارجی : وبسایت YAHOO – EBAY و …

image

طراحی لوگو تصویری / نوشتاری ( ترکیبی ) :

شاید انتخاب این نوع لوگو برای هرگونه فعالیتی کاملا سلیقه ای باشد . گاهی مدیران کسب و کار برای معرفی و بخاطر سپرده شدن فعالیت خود در اذهان از این لوگو استفاده میکنند تا هم تصویری به عنوان لوگو خود داشته باشند و هم نام شرکت بصورت انحصاری طراحی شود .

نمونه لوگوهایی از این دسته :

داخلی : ایران خودرو ، بانک سامان ، رایتل و…

image

خارجی : PEPSI – TOYOTA – ADIDAS و …

image

طراحی لوگو آنلاین :

امروزه با پیشرفت علم و صرفه جویی در هزینه ها و بخصوص صرفه جویی در وقت بیشتر کارهای روزمره ( سفارشات ، خرید کالا ، محصولات و … ) بصورت آنلاین انجام می شود که سفارش طراحی لوگو نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما میتوانید بصورت آنلاین اطلاعات کامل طرح و کسب و کارتان را در اختیار ما قرار دهید تا ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه در کمترین زمان فایل های طراحی لوگو خود را بصورت آنلاین دریافت نمائید .


جهت مشاوره و سفارش لوگوی خود با ما در تماس باشید

با انگور میتوانید همیشه به روز باشید

با برخی از اعضای انگور آشنا شوید


قم- بلوار امین- 20 متری گلستان-کوچه 6- پلاک 16

۰۹۱۰۷۵۴۲۹۳۸

۰۹۲۰۴۸۸۴۸۳۸

ایمیل : support@angooor.ir